Agora Bilim Pazarı, bilimle ilgili ürünler satan birçok üreticiyi bir araya getiren bir pazar yeridir. Ancak büyük e-ticaret sitelerinin aksine, ortak dağıtım merkezlerinden dağıtım yapmaz; bunun yerine, aracı masraflarını minimuma indirgeyerek ürün fiyatlarını en düşük seviyede tutar, siparişlerinizi doğrudan doğruya satıcılar üzerinden verebilmenizi sağlar.

Bunun en büyük avantajı başka sitelerde bulamayacağınız kadar düşük ürünler ve eşsiz ürün setleri imkanıdır.

Birden Fazla Üreticiden Alınan Ürünlerin Kargolanması

Tek bir sepette birden fazla üreticiden ürün almanız halinde, siparişler her bir üreticiye ayrı ayrı gittiği için, üreticilerin de her biri kendi ürün teslimatlarını yapmaktadır.

Bu nedenle, eğer ki birden fazla üreticiden ürün satın alacak olursanız, siparişiniz birden fazla kargo ile size ulaştırılacaktır. Eğer ürünleriniz eksik gelirse lütfen endişe etmeyin. Siparişinizin yola çıktığına dair e-postayı aldıktan sonraki 7-10 gün içinde tüm siparişleriniz elinize ulaşmazsa, lütfen bize buradan ulaşın. Kısa sürede sorununuzu çözeceğiz.

Her bir üreticimiz farklı kargo firmaları ile çalışabilmektedir. En yaygın olarak kullandığımız firmalar Sürat Kargo, Aras Kargo, UPS ve Yurtiçi Kargo‘dur.

Tahmini Kargo Süreleri

Agora’dan alacağınız ürünlerin kargo süreleri 7-10 iş günüdür. Buna rağmen, siparişlerinizin bundan çok daha kısa sürede elinize ulaşması için ekstra özen sarf etmekteyiz. Dahası, farklı ürünler farklı sürelerde kargolanabilmektedir. Yoğunluğa göre kargo süreleri de değişebilmektedir. Bu nedenle sipariş edeceğiniz ürünlerin açıklamasını dikkatlice okumanızı rica ederiz.

Kargo Takip Bilgileri

Siparişinizi kargoladığımızda, size bir e-posta gönderilecek. Siparişinizin kargolandığına dair bilgiyi aldıktan sonra, Agora Bilim Pazarı’na üye girişi yapıp, buraya tıklayarak kargo takip sistemimiz üzerinden ürünlerinize ait kargo takip numaralarını öğrenebilirsiniz ve kargo takibinizi yapabilirsiniz.

Ürünlerinizin kargolandığına dair e-postayı aldıktan en az 72 saat sonra ürünler halen elinize ulaşmadıysa ve kargo takip bilgilerinize de erişemiyorsanız, bize e-posta yoluyla ulaşırsanız, vaziyetin ne olduğuna beraberce bakabiliriz.

Kargo Firması Tercihleriniz

Agora Bilim Pazarı’nda satış yapan üreticiler, pazarımızdan bağımsız olarak kargo firmalarıyla anlaşmalar yapmaktadırlar. Bu nedenle hangi kargo firması ile gönderim yapılacağı konusunda bir seçenek sunamamaktayız. Ücretsiz kargo sözümüz, her üreticinin kendi anlaşmalı olduğu firma ile gönderimlerde geçerlidir. Eğer bir diğer firma ile göndermemizi isterseniz, siparişe bağlı olarak müşteri ödemeli şekilde o firma ile gönderim yapmaya çalışabiliriz.

Şunu da belirtmek isteriz: Ne yazık ki henüz, evrensel olarak sevilen ve başarısı tartışmasız olan bir kargo firması bulabilmiş değiliz. Bugüne kadar neredeyse tüm kargo firmalarıyla çalıştık ve istisnasız olarak her birinden nefret eden müşterilerle karşılaştık. Bu nedenle bu sorunu çözebilecek tek bir firmadan haberdar değiliz; ancak bu tür bir pegasusu bulma çabalarımız devam ediyor.

İyi alışverişler!