Agora Bilim Pazarı, bilimle ilgili ürünler satan birçok üreticiyi bir araya getiren bir pazar yeridir. Ancak büyük e-ticaret sitelerinin aksine, ortak dağıtım merkezlerinden dağıtım yapmaz; bunun yerine, aracı masraflarını minimuma indirgeyerek ürün fiyatlarını en düşük seviyede tutar, siparişlerinizi doğrudan doğruya satıcılar üzerinden verebilmenizi sağlar.

Bunun en büyük avantajı başka sitelerde bulamayacağınız kadar düşük ürünler ve eşsiz ürün setleri imkanıdır.

Birden Fazla Üreticiden Alınan Ürünlerin Kargolanması

Tek bir sepette birden fazla üreticiden ürün almanız halinde, siparişler her bir üreticiye ayrı ayrı gittiği için, üreticilerin de her biri kendi ürün teslimatlarını yapmaktadır.

Bu nedenle, eğer ki birden fazla üreticiden ürün satın alacak olursanız, siparişiniz birden fazla kargo ile size ulaştırılacaktır. Eğer ürünleriniz eksik gelirse lütfen endişe etmeyin. Siparişinizin yola çıktığına dair e-postayı aldıktan sonraki 7-10 gün içinde tüm siparişleriniz elinize ulaşmazsa, lütfen bize buradan ulaşın. Kısa sürede sorununuzu çözeceğiz.

Tahmini Kargo Süreleri

Agora’dan alacağınız ürünlerin çoğu siparişten sonraki 3 iş günü içinde kargolansa da kimi ürünlerin size ulaştırılması 10 iş gününü bulabilir. Buna rağmen, siparişlerinizin bundan çok daha kısa sürede elinize ulaşması için ekstra özen sarf etmekteyiz. Dahası, farklı ürünler farklı sürelerde kargolanabilmektedir. Yoğunluğa göre kargo süreleri de değişebilmektedir. Bu nedenle sipariş edeceğiniz ürünlerin açıklamasını dikkatlice okumanızı rica ederiz.

Kargo Takip Bilgileri

Siparişinizi kargoladığımızda, size bir e-posta gönderilecek. Siparişinizin kargolandığına dair bilgiyi aldıktan sonra, Agora Bilim Pazarı’na üye girişi yapıp, buraya tıklayarak kargo takip sistemimiz üzerinden ürünlerinize ait kargo takip numaralarını öğrenebilirsiniz ve kargo takibinizi yapabilirsiniz.

Ürünlerinizin kargolandığına dair e-postayı aldıktan en az 72 saat sonra ürünler halen elinize ulaşmadıysa ve kargo takip bilgilerinize de erişemiyorsanız, bize e-posta yoluyla ulaşırsanız, vaziyetin ne olduğuna beraberce bakabiliriz.

Hasarlı Ürün İletimi

Bugüne kadar işlediğimiz binlerce siparişten sadece birkaçında hasarlı ürün ulaştırıldığı oldu, onların da neredeyse hepsinin ürünlerini ücretsiz bir şekilde değiştirdik. Ancak özellikle de ders kitabı gibi bazı ürünlerin üreticiden hasarlı çıkmış olma ihtimali bulunmadığından (unutmayınız, Agora Bilim Pazarı doğrudan üreticilerin kendisiyle çalışmaktadır, aracılarla değil), bu ürünlerin hasar görebileceği tek yer kargolama sürecidir. Bu nedenle bu tür nadir hasarlı ürün durumlarında kargo firmasından tutanak talep etmeniz gerekmektedir.

Bu nedenle önerimiz şudur: Bir kargo size ulaştığında, kargo görevlisi gitmeden ürünü açın (eğer açabileceğiniz bir ürünse). Herhangi bir hasar görürseniz, kargo firmasıyla o anda tutanak tutun. Bu öneri, genel olarak her yerden çevrimiçi alışveriş yaparken yapmanızı önerdiğimiz bir yaklaşımdır. Bu sayede hem kargo firmasından ödemenizi alma ihtimaliniz olacaktır hem de üreticilerimizin size yeni ürün gönderme ihtimali ve kolaylığı artacaktır.

Kargo Firması Tercihleriniz

Agora Bilim Pazarı’nda satış yapan üreticiler, pazarımızdan bağımsız olarak kargo firmalarıyla anlaşmalar yapmaktadırlar. Bu nedenle hangi kargo firması ile gönderim yapılacağı konusunda bir seçenek sunamamaktayız. Her bir üreticimiz farklı kargo firmaları ile çalışabilmektedir. En yaygın olarak kullandığımız firmalar Sürat Kargo, Aras Kargo, UPS, PTT Kargo ve Yurtiçi Kargo‘dur.

Ücretsiz kargo sözümüz, her üreticinin kendi anlaşmalı olduğu firma ile gönderimlerde geçerlidir. Eğer bir diğer firma ile göndermemizi isterseniz, siparişe bağlı olarak müşteri ödemeli şekilde o firma ile gönderim yapmaya çalışabiliriz.

Şunu da belirtmek isteriz: Ne yazık ki henüz, evrensel olarak sevilen ve başarısı tartışmasız olan bir kargo firması bulabilmiş değiliz. Bugüne kadar neredeyse tüm kargo firmalarıyla çalıştık ve istisnasız olarak her birinden nefret eden en az 1 müşteri ile karşılaştık. Bu nedenle bu sorunu çözebilecek tek bir firmadan haberdar değiliz; ancak bu tür bir pegasusu bulma çabalarımız devam ediyor.

İyi alışverişler!