Agora üzerinden satın aldığınız Evrim Ağacı ürünlerinde beden uyumsuzluğu veya beğenmeme halinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu durumda iade veya ürün değişikliği yapılabilmektedir. İade ve ürün değişikliklerinde aşağıdaki şartlar geçerlidir:

 • Satın aldığınız bir ürünün iptalini, siparişi verdikten sonraki 24 saat içinde yaparsanız:
  • Banka Transferi ile Ödeme Yapmayı Seçtiyseniz: Eğer henüz elektronik transferi yapmadıysanız, iptal talebiniz üzerine siparişiniz dikkate alınmayacak ve iptal edilecektir. Eğer banka transferi yaptıysanız, iade dolayısıyla transfer kesintisi uygulanabilir. Bu miktar, iptal talebini gönderdiğiniz e-postaya cevaben size bildirilecektir. Eğer kesinti olmasını istemezseniz, hesabınıza siparişiniz düzeyinde hediye kuponu da tanımlayabiliriz.
  • Kredi Kartı ile Ödeme Yaptıysanız: İade dolayısıyla bir miktar transfer kesintisi uygulanabilir. Bu miktar, iptal talebini gönderdiğiniz e-postaya cevaben size bildirilecektir. Eğer kesinti olmasını istemezseniz, hesabınıza siparişiniz düzeyinde hediye kuponu da tanımlayabiliriz.
 • İade veya değişim talebi, siparişin verilmesinden sonra en geç 14 gün içinde yapılmalıdır. Aksi takdirde iade veya değişim yapılamayacaktır.
 • Yalnızca sipariş edilenden farklı beden veya ürün gönderimi olan durumlarda iade veya değişim kargo masrafları tarafımızdan karşılanacaktır. Diğer tüm durumlarda (örneğin beden uymama veya beğenmeme nedeniyle değişiklik durumunda), her iki yöndeki kargo yükümlülüğü de alıcıya aittir.
 • İade adresi için lütfen bize [email protected] adresinden bir e-posta gönderiniz.
 • Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının (veya e-fatura çıktısının) ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.
 • Ürün değişikliği talebi halinde, değişikliği yapılması istenen ürünün elimize ulaşmasından sonra yeni ürün siparişi şartları geçerlidir. Yani değiştirilmek istenen ürünün elimize ulaşmasından sonra, değişikliği yapılan ürünün size gönderimi, ürün açıklamalarında veya burada belirtilen gün kadar sürebilir.

Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

Bazı ürünler tek kullanımlık oldukları için veya hijyen, sağlık, hızlı bozulabilir, kolay dağıtılabilir olma gibi gerekçelerle cayma hakkı kapsamında değerlendirilememektedir. Bu ürünlerle ilgili detaylar aşağıdaki gibidir:

 • Satın alınan yazılım gibi dijital ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.
 • Gazete, dergi gibi süreli yayınlar cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.
 • Kitap gibi basılı ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.

Hasarlı Ürünlerle İlgili Bilgiler

Bütün üreticilerimiz, ürünleri size kargolamadan önce dikkatli bir hasar kontrolünde bulunmaktadır. Hiçbir şekilde bariz bir kusuru veya hasarı olan ürünleri tarafınıza göndermemektedirler.

Size ulaşan ürünleri kargo firmasından teslim alırken, paket veya kutunun hasar görmediğinden emin olmanız gerekmektedir. Eğer paket veya kutu üzerinde dışarıdan görülebilir ezilme, parçalanma, yırtılma gibi fiziksel hasar var ise, kargo görevlisi ile tutanak tutmanız zorunludur.

Hasar dolayısıyla tarafımızdan talep edilecek kitap iadeleri, yalnızca kargo firmasıyla tutanak tutulmuş, kargolamadan kaynaklanmadığı ispatlanabilecek ürünlerde yapılabilmektedir. Kargo firması dolayısıyla oluşan hasarlar, Agora Bilim Pazarı veya burada satış yapan üreticiler ile değil, kargo firması ile çözülmelidir.

İade ve Değişim Yönergeleri ve Tavsiyeler

Ürününüzün iadesini veya değişimini e-posta ile tarafımıza veya üreticilerimize onaylattıktan sonra, tek yapmanız gereken ürünü bütün içerikleriyle paketleyip, paketle birlikte gelen gönderici adresine, daha önceden sözünü ettiğimiz durumlara bağlı olarak karşı ödemeli veya ödenmiş bir şekilde postalamak. Paketin içerisine iade veya talep ettiğiniz değişim bilgilerini ve sipariş numaranızı ufak bir postit veya kağıt üzerinde eklemek, değişim ve iadenizi hızlandıracaktır.

Göndermeniz gereken adresi kaybettiyseniz veya siparişiniz üzerinde bulamazsanız bize e-posta yoluyla ulaşınız.

Yanlış postalanan iade ve değişimlerden Agora Bilim Pazarı sorumlu değildir.