Genel

 • Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 • Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 • Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
 • Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
 • Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

Satın Alınan Ürün Bedeli Ödenmez İse:

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

Kredi Kartının Yetkisiz Kullanımı ile Yapılan Alışverişler:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

Öngörülemeyen Sebeplerle Ürün Süresinde Teslim Edilemez İse:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

Alıcının Ürünü Kontrol Etme Yükümlülüğü:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

Cayma Hakkı

Agora üzerinden satın aldığınız Evrim Ağacı ürünlerinde beden uyumsuzluğu veya beğenmeme halinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu durumda iade veya ürün değişikliği yapılabilmektedir. İade ve ürün değişikliklerinde aşağıdaki şartlar geçerlidir:

 • Satın aldığınız bir ürünün iptalini, siparişi verdikten sonraki 24 saat içinde yaparsanız:
  • Banka Transferi ile Ödeme Yapmayı Seçtiyseniz: Eğer henüz elektronik transferi yapmadıysanız, iptal talebiniz üzerine siparişiniz dikkate alınmayacak ve iptal edilecektir. Eğer banka transferi yaptıysanız, iade dolayısıyla transfer kesintisi uygulanabilir. Bu miktar, iptal talebini gönderdiğiniz e-postaya cevaben size bildirilecektir. Eğer kesinti olmasını istemezseniz, hesabınıza siparişiniz düzeyinde hediye kuponu da tanımlayabiliriz.
  • Kredi Kartı ile Ödeme Yaptıysanız: İade dolayısıyla bir miktar transfer kesintisi uygulanabilir. Bu miktar, iptal talebini gönderdiğiniz e-postaya cevaben size bildirilecektir. Eğer kesinti olmasını istemezseniz, hesabınıza siparişiniz düzeyinde hediye kuponu da tanımlayabiliriz.
 • İade veya değişim talebi, siparişin verilmesinden sonra en geç 14 gün içinde yapılmalıdır. Aksi takdirde iade veya değişim yapılamayacaktır.
 • Yalnızca sipariş edilenden farklı beden veya ürün gönderimi olan durumlarda iade veya değişim kargo masrafları tarafımızdan karşılanacaktır. Diğer tüm durumlarda (örneğin beden uymama veya beğenmeme nedeniyle değişiklik durumunda), her iki yöndeki kargo yükümlülüğü de alıcıya aittir.
 • İade adresi için lütfen bize [email protected] adresinden bir e-posta gönderiniz.
 • Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının (veya e-fatura çıktısının) ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.
 • Ürün değişikliği talebi halinde, değişikliği yapılması istenen ürünün elimize ulaşmasından sonra yeni ürün siparişi şartları geçerlidir. Yani değiştirilmek istenen ürünün elimize ulaşmasından sonra, değişikliği yapılan ürünün size gönderimi, ürün açıklamalarında veya burada belirtilen gün kadar sürebilir.

Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

Bazı ürünler tek kullanımlık oldukları için veya hijyen, sağlık, hızlı bozulabilir, kolay dağıtılabilir olma gibi gerekçelerle cayma hakkı kapsamında değerlendirilememektedir. Bu ürünlerle ilgili detaylar aşağıdaki gibidir:

 • Satın alınan yazılım gibi dijital ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.
 • Gazete, dergi gibi süreli yayınlar cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.
 • Kitap gibi basılı ürünler cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.

Hasarlı Ürünlerle İlgili Bilgiler

 • Bütün üreticilerimiz, ürünleri size kargolamadan önce dikkatli bir hasar kontrolünde bulunmaktadır. Hiçbir şekilde bariz bir kusuru veya hasarı olan ürünleri tarafınıza göndermemektedirler.
 • Size ulaşan ürünleri kargo firmasından teslim alırken, paket veya kutunun hasar görmediğinden emin olmanız gerekmektedir. Eğer paket veya kutu üzerinde dışarıdan görülebilir ezilme, parçalanma, yırtılma gibi fiziksel hasar var ise, kargo görevlisi ile tutanak tutmanız zorunludur.
 • Hasar dolayısıyla tarafımızdan talep edilecek kitap iadeleri, yalnızca kargo firmasıyla tutanak tutulmuş, kargolamadan kaynaklanmadığı ispatlanabilecek ürünlerde yapılabilmektedir. Kargo firması dolayısıyla oluşan hasarlar, Agora Bilim Pazarı veya burada satış yapan üreticiler ile değil, kargo firması ile çözülmelidir.

İade ve Değişim Yönergeleri ve Tavsiyeler

 • Ürününüzün iadesini veya değişimini e-posta ile tarafımıza veya üreticilerimize onaylattıktan sonra, tek yapmanız gereken ürünü bütün içerikleriyle paketleyip, paketle birlikte gelen gönderici adresine, daha önceden sözünü ettiğimiz durumlara bağlı olarak karşı ödemeli veya ödenmiş bir şekilde postalamak. Paketin içerisine iade veya talep ettiğiniz değişim bilgilerini ve sipariş numaranızı ufak bir postit veya kağıt üzerinde eklemek, değişim ve iadenizi hızlandıracaktır.
 • Göndermeniz gereken adresi kaybettiyseniz veya siparişiniz üzerinde bulamazsanız bize e-posta yoluyla ulaşınız.
 • Yanlış postalanan iade ve değişimlerden Agora Bilim Pazarı sorumlu değildir.